Konkurss

Lielā Talka izsludina konkursu skolēniem – kļūsti par idejas nesēju zaļas, tīras Latvijas un pasaules veidošanā

 

Vislatvijas kustība Lielā Talka un Pasaules Talka rīko konkursu Latvijas skolu 5.-12. klašu skolēniem „Tīra vide – neatņemama mana un manu vienaudžu Latvijas sastāvdaļa”. Konkursa mērķis ir aktualizēt nepieciešamību rūpēties par vidi un saglabāt to tīru un skaistu nākamajām paaudzēm. Konkursa laureāti uz mēnesi kļūs par 2021. gada pavasara Lielās Talkas vēstnešiem un viedokļu līderiem komunikācijas aktivitātēs, savukārt labākais iesniegtais projekts kļūs par TV reklāmas rullīti.

 

No 2020. gada 17. decembra līdz 2021. gada 15. martam aicinām jauniešus individuāli vai komandās iesniegt radošu 80 sekunžu (horizontāli filmētu) video klipu, kurā akcentē vides lomu un nepieciešamību saglabāt tīru Latviju nākamajām paaudzēm, tādā veidā kļūstot par 2021. gada Lielās Talkas vēstnešiem un ideju nesējiem zaļas, tīras Latvijas un pasaules veidošanā. Radošākais video projekts kļūst par “Lielās Talkas 2021” informatīvās kampaņas sastāvdaļu: kā reklāma TV kanālā “TV3”, gan kā sastāvdaļa sociālo tīklu kampaņai, sagaidot nākamā gada Lielās Talkas dienu. Kopā ar video klipu, jāiesniedz informācija par autoriem: neliels apraksts un kontaktinformācija (e-pasta adrese un tālruņa numurs), kā arī skolas nosaukums.

 

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja: “Par to, cik nozīmīgi saglabāt tīru un skaistu pasauli ne tikai sev, bet arī nākamajām paaudzēm, pēdējā desmitgadē akcentējuši tieši jaunieši. Lai mēs šo mērķi sasniegtu, jādomā ne tikai par to kā atbrīvot apkārtējo vidi no atkritumiem un cīnīties ar planētas piesārņojuma sekām, bet iet soli tālāk un raudzīties nākotnē. Bet par vīziju un to, kādā pasaulē dzīvosim pēc pāris desmitgadēm, jājautā tieši viņiem! Tieši jauniešiem! Organizējam konkursu, kurā neierobežojam izvēlēto pieeju. Esam pārliecināti, ka jauniešiem, kas tajā piedalīsies, ir idejas par to kā uzrunāt savus draugus un klases biedrus ne tikai rūpēties par apkārtējo vidi, bet arī nākt klajā ar inovatīvām un interesantām idejām nākotnes vārdā.”

 

“Pasaules talkā esam parādījuši, ka Baltijas valstis, tostarp Latvija, ir paraugs pārējai pasaulei – mēs mīlam dabu un par to rūpējamies. Šo dzīvesziņu nesam tālāk pasaulē – to palīdz izdarīt arī diasporas latvieši, kas gadu no gada iesaistās sakopšanas un labiekārtošanas aktivitātēs. Mums ir viena planēta, un mēs redzam, ka jaunieši par nepieciešamību rūpēties par to, “ir lietas kursā”, bet kāpēc neiedvesmot vēl vairāk? Dalāmies ar savām idejām un labajiem darbiem Latvijas un pasaules labā,” aicina V. Jaunzeme.

 

Līdz 2021. gada 15. martam skolēnu radošais projekts jāiesūta uz e-pastu zanda.kocane@onecom-latvia.com, klāt minot arī projekta autoru kontaktinformāciju. Savukārt līdz 25. martam žūrija izvēlēsies vienu radošāko autoru komandu katrā no reģioniem: Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Rīgas. Piecu labāko darbu autori tiks aicināti uz “Lielās Talkas 2021” ietalkošanas pasākumu Rīgā, no 1. aprīļa kļūstot par daļu no Lielās Talkas informatīvās kampaņas, savukārt konkursa labākais darbs kļūs par TV reklāmas rullīti kanālā “TV3”.

 

Konkursa nolikums pieejams Lielās talkas mājaslapā www.talkas.lv sadaļā Konkurss. Turpat, pēc 10. decembra tiks publicēts arī reģionu uzvarējušo komandu saraksts.

 

Papildu informācija:

Zanda Kočāne

Projekta koordinatore:

Mob. tel.:+371 25644492

e-pasts: zanda.kocane@onecom-latvia.com

 

 

Konkursa nolikums

 

Parādi mums savu un domu biedru radošumu un kļūsti par „Lielās Talkas” informatīvās kampaņas vēstnesi!

 

To, cik nozīmīgi saglabāt tīru un skaistu pasauli nākamajām paaudzēm, pēdējā desmitgadē akcentējuši tieši jaunieši. Lai šo mērķi sasniegtu, jādomā ne tikai par to kā atbrīvot apkārtējo vidi no atkritumiem un cīnīties ar sekām, bet iet soli tālāk un raudzīties nākotnē – sabiedrībā aktualizējot vides jautājumus, un nepieciešamību par to rūpēties.

 

Par to, kādā pasaulē dzīvosim pēc pāris desmitgadēm, jājautā tieši viņiem! Tieši Tev, jaunieti! Noteikti Tev ir idejas par to, kā uzrunāt savus draugu un klases biedrus rūpēties par vidi un nākt klajā ar inovatīvām un interesantām idejām. Piedalies konkursā un kļūsti par vienu no Lielās Talkas 2022 vēstnešiem un idejas nesējiem zaļas, tīras Latvijas un pasaules veidošanā!

 

DALĪBNIEKI

 

Vispārizglītojošo un speciālo izglītības iestāžu 5. – 12. klašu skolēni individuāli vai komandā.

 

ĪSTENOŠANAS LAIKS

 

No 2020. gada 17. decembra līdz 2021. gada 1. decembrim.

 

VEICAMAIS UZDEVUMS

 

Vēlamies, lai individuāli vai kopā ar domubiedriem nofilmē video klipu vai izveido plakātu, akcentējot nepieciešamību rūpēties par apkārtējo vidi, lai to būtu iespējams saglabāt nākamajām paaudzēm. Ļauj vaļu radošām idejām un darbā pastāsti, kādus ieradumus mums vajadzētu piekopt, lai ar savām ikdienas darbībām mēs samazinātu piesārņojumu. Ņem vērā, ka vides piesārņojuma viedi ir dažādi, tāpat kā iespējamie risinājumi, lai tos samazinātu!

Radošāko darbu autori kļūst par „Lielā Talka 2022” sociālo tīklu informatīvās kampaņas sastāvdaļu.

 

Izvērtē vēstījumu, ko plāno sagatavot, lai tas būtu skaidrs un uzrunājošs, tajā pašā laikā, uzdrošinies izpausties radoši!

 

Kopā ar radošo darbu, jāiesniedz informācija par autoriem: neliels apraksts un kontaktinformācija (e-pasta adrese un tālruņa numurs), kā arī skolas nosaukums.

 

FORMĀTS

Horizontāli nofilmēts video, kas ir ne vairāk kā 80 sekunžu garš, digitāli veidots plakāts A4 vai A3 formātā zīmēts plakāts, kas iesūtīts attēla formātā.

 

DARBU IESNIEGŠANA

 

Līdz 2021. gada 1. decembrim uz e-pastu (zanda.kocane@onecom-latvia.com) jāiesūta gatavs projekts.

 

REZULTĀTU PAZIŅOŠANA

 

  • Līdz 2021. gada 10. decembrim žūrija izvēlēsies vienu radošāko autoru, katrā no minētajiem reģioniem: Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Rīgas.

 

Reģionu uzvarējušo komandu saraksts tiks publicēts Lielās talkas mājaslapā www.talkas.lv sadaļā Sākums.

 

 

BALVU FONDS

 

Pieci radošāko darbu autori uz mēnesi kļūst par Lielās Talkas vēstnešiem un daļu no informatīvās kampaņas, kā arī to veidotie video un plakāti tiks iekļauti Lielās Talkas komunikācijas aktivitātēs, tos izvietojot Lielās Talkas sociālajos tīklos un mājaslapā. Konkursa laureāti tiks aicināti uz „Lielā Talka 2022” ietalkošanas pasākumu Rīgā. Tāpat uzvarētājs saņems dāvanu karti no Lielās Talkas 200 eiro vērtībā.

 

Reģionālie finālisti saņems veicinošas balvas no Lielās Talkas un Pasaules talkas atbalstītājiem.

 

ORGANIZATORI

 

Kustības “Lielās Talka” organizatori – biedrība “Pēdas”.

 

PAPILDINFORMĀCIJA

 

Zanda Kočāne

Projekta koordinatore:

Mob. tel.:+371 25644492

e-pasts: zanda.kocane@onecom-latvia.com

 

Lielā Talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Savas pastāvēšanas otro desmitgadi 2019. gadā aizsāk ar jaunām vēsmām vides domāšanā, plašāk aicinot cilvēkus domāt un rīkoties, lai iznīdētu vides piesārņojuma cēloņus, ne tikai sekas, kā arī atveseļotu mūsu izpratni par cilvēka un dabas mijiedarbību.

Lielās Talkas kustības pamatā ir gudri organizēta sabiedrības iesaiste, iekļaujot visas pašvaldības, skolas, biznesa jomas partnerus, medijus, diasporas organizācijas, un, protams, pats galvenais – katru atsaucīgo talcinieku! Lielās Talkas vadītāja kopš tās pirmsākumiem ir iedvesmojošā un vienmēr idejām bagātā Vita Jaunzeme.