Instrukcija talciniekiem

→ Lejuplādēt attēla drukas failu ←

→ Lejuplādēt printējamu instrukciju ←

 

KAD UN CIKOS?
Lielā Talka norisināsies sestdien, 27. aprīlī, no plkst. 9.00 līdz 15.00 vienlaicīgi visā Latvijā!

KUR TALKOT?
Savu talkošanas vietu jautā tuvākajā pašvaldībā Lielās Talkas koordinatoram (koordinatoru saraksts pieejams ŠEIT) vai noskaidro Lielās Talkas kartē! Tur Tu vari ērti apskatīt visas oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē aktīvākās pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. Izvēlies tuvāko vai interesantāko talku un 27. aprīlī pievienojies tai! Katrā reģistrētajā talkas vietā ir sava Atbildīgā persona. Piefiksē viņa tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā vari sazināties!

INDIVIDUĀLIE TALKOŠANAS VEIDI
Lielās Talkas dienā iespējams talkot arī individuāli – SOLO talkā vai ģimenes lokā. Tie, kuri vēlas doties dabā un talkot vienatnē vai šaurā lokā, aicināti rīkot SOLO TALKAS. Tās jāpiesaka SOLO Talkas kartē, tādā veidā pievienojoties lielajam Latvijas talkotāju pulkam.
SOLO talkotājiem jānogādā maiss ar savāktajiem atkritumiem kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām atkritumu savākšanas talkas vietām, tās iezīmetas kartē.

KUR SAŅEMT ATKRITUMU MAISUS?
Lielās Talkas atkritumu maisus talcinieki varēs saņemt bez maksas talkas norises vietā. Talkas laikā atkritumu vākšana notiek tikai izsniegtajos maisos. Papildus informācija par maisiem pieejama pie konkrētā novada koordinatora.
Individuālo talku dalībnieki no 22. aprīļa maisus var saņemt RIMI veikalos.

KUR ATSTĀT PIEPILDĪTOS MAISUS?
Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Savus piepildītos maisus atstāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas Atbildīgo. Neskaidrību gadījumā jāzvana savas pašvaldības talkas koordinatoram.

KO IESĀKT AR AIZDOMĪGIEM ATKRITUMIEM UN MIRUŠIEM DZĪVNIEKIEM?
Ja talkojot ieraugi izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus – neaiztiec tos! Par šādu priekšmetu atrašanās vietu informē Talkas Atbildīgo! Bet, ja talkojot dabā vai pilsētas teritorijā uzej mirušu dzīvnieku – neaiztiec to, bet gan ziņo attiecīgajai pašvaldībai. Savukārt, ja ieraugi vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekos, ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

ROKASGRĀMATA PAR BATERIJĀM

KĀ APĢĒRBTIES?
Talkojot noteikti lieto darba cimdus! Iesakām vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu. Šāds apģērbs Tevi pasargās arī no ērču kodieniem!

KO ŅEMT LĪDZI?
Dodoties talkot, noteikti ņem līdzi darba cimdus, savus ģimenes locekļus, draugus, radus, darba kolēģus, kaimiņus un pats svarīgākais – darba prieku!

UZ TIKŠANOS 27. APRĪLĪ!
Ņem vērā, ka Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, labiekārtot māju pagalmus, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus… Dzīvosim skaisti! Lai prieks Tev pašam un pārējiem! Latvijai BŪT zaļai!