Lielā talka aicina Latvijas iedzīvotājus uz Pasaules talku

03.09.2019 Jaunumi

Kustība “Lielā talka” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šā gada 21. septembrī pievienoties akcijai “World Cleanup Day” (WCD) jeb Pasaules talkai. Visa pasaule šajā dienā vāks atkritumus un sakops apkārtējo vidi, ko Latvija paveica jau pavasara Lielajā talkā. Tāpēc 21. septembrī mēs pievienosimies ar koku sēšanas un stādīšanas akciju “Laimes koki” – lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā.

Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Tāpēc ikviens tiek aicinātas savu iespēju robežās organizēt kolektīvus koku stādīšanas pasākumus, saskaņojot tos ar savu pašvaldību vai Latvijas Valsts mežiem, vai individuāli iesaistīties pasākumā, arī Lielajai talkai pastāstot par savām aktivitātēm, rakstot uz: talkas@talkas.lv.

Vita Jaunzeme, Lielās talkas vadītāja un organizatore: “Sistemātiski, organizējot talku jau vairāk nekā 10 gadu garumā, esam nonākuši pie tā, ka nu jau vairāk varam domāt nevis par to, kā likvidēt pagātnes sekas, bet gan raudzīties nākotnē, domājot ne tikai par Latviju, bet par visu pasauli kopumā. Tieši pateicoties valsts mēroga talkām un lielajam sabiedrības atbalstam šai idejai Baltijas valstīs, aizsākās arī Igaunijas NVO koordinēta starptautiska kustība “Let`s Do It World!”, kas 2018. gada 15. septembrī rīkoja pirmo Pasaules talku, kurā piedalījās 18 miljoni 157 pasaules valstu iedzīvotāju. Tas ir milzīgs panākums un Baltijas valstu ieguldījums visas pasaules nākotnē. Šogad Pasaules talku organizē Kosova, un mēs vēlam viņiem veiksmi, darot tik nozīmīgu darbu. Tāpat mums ir milzīgs prieks par to, ka Latvijas prezidents Egils Levits ir pārņēmis Lielās talkas patronāžas stafeti, un kļuvis par galveno mūsu idejas nesēju gan Latvijā, gan ārpus tās.”

Akcijas “Laimes koki” mērķis ir:

  • Veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu;
  • Stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu;
  • Veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.