Sešpadsmitā Lielā Talka noslēgusies!

22.04.2023 Jaunumi

Šogad kopumā tika pieteiktas 1139 talkas vietas. No tām 941 ir publiskā atkritumu savākšanas talka un 445 ir labiekārtošanas talkas. Tāpat šogad pieteiktas arī aptuveni 180 SOLO talkas, kas sevī ietver DUO un ģimenes talkas. 

Kopš 2008. gada, Lielā Talka ik gadu pulcē Latvijas iedzīvotājus, lai katrs no mums pieliktu savu roku, lai sakoptu, satīrītu un apzaļumotu mūsu valsti. Arī šogad, jau 16.gadu pēc kārtas, iesaiste ir bijusi ļoti plaša un kā vienmēr visvairāk talkošanas vietu tika pieteikts Rīgā un Pierīgā. Šogad, gatavojoties Lielajai Talkai, daudz runājam par Latvijas vietu uz lielās pasaules kartes un mūsu pienesumu, lai pasaule būtu tīrāka un zaļāka. Virzība uz globālu pieeju vides jautājumiem, ietverta arī šā gada Lielās Talkas sauklī – “Zaļa Latvija = Zaļa pasaule!”.

“Mums ir patiess prieks, ka ir tik daudz cilvēku, kuri katru gadu ir gatavi Lielās Talkas dienā doties dabā vai savu māju tuvumā un sakopt piegružotās vietas. Interese par talku ik gadu ir nemainīgi liela un saņemam neskatāmus zvanus un jautājumus par to kā pareizi talkot, kur talkot utt. Rezultāti šai talkai ir izcili. Vēstniecību pārstāvji, kur raženā pulkā talkoja šodien Mangaļsalā, ir ļoti patīkami pārsteigti, ka Latvija ir tik tīra. Es, ejot pa mežu, savācu tikai trīs papīrus, tāpēc ar prieku var teikt, ka Mangaļsalas teritorija tik tiešām ir tīra,“ tā Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme. 

Rimi Latvia Sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite stāsta: “Mums ir prieks būt par Lielās Talkas atbalstītājiem, jo tā vienkārši ir mūsu asinsrite. Ir daudz un dažādu lietu, ko darām arī savā ikdienā, ne tikai talkas dienā, piemēram, ja iepriekš, vedot dažāda veida preces uz veikaliem, vairumā gadījumu tās tika iepakotas pārtikas plēvē, tagad mēs esam atraduši brīnišķīgu tekstila risinājumu, kas mums ļauj ietaupīt 70tonnas plastmasas gadā. Tāpat arī elektroniskie čeki, par ko paldies mūsu pircējiem, kuri šīs digitālās iespējas izvēlas, tādējādi pagājušajā gadā palīdzot ietaupīt 17tonnas papīra. Spriežot pēc pircēju paradumiem, ir redzams, ka ejam pareizajā virzienā!”

“Mēs šogad talkojām Sarkandaugavas pludmalē un tas vairs nav jautājums – kāpēc. Ir diezgan pašsaprotami, ka uzņēmumi atbalsta ilgtspējas iniciatīvas un arī mums Lielā Talka ir viena svarīga ilgtspējas iniciatīva. Ar savu zīmolu ejam uz mērķi būt ilgtspējīgākiem no visām pusēm – ražošana, darbinieki un arī sadarbības,” stāsta “Mežpils Alus” zīmola vadītāja Ieva Anita Rieksta.

Latvijas valsts meži Vides izglītības vadītāja Līga Abizāre aicina: “Visā Latvijā arī pēc Lielās Talkas turpinās Meža dienas un jebkurš var iesaistīties meža sakopšanā vai atpūtas vietu labiekārtošanā, ko visu aicinām arī nosvinēt ar lieliem vides svētkiem 26. un 27. maijā, Tērvetē. Šo divu dienu garumā satiksies apmēram 100 meža nozares organizācijas un mūsu sadarbības partneri, lai svinētu Meža dienu noslēguma svētkus. Aicinu sakopt dabu un maija beigās kārtīgi nosvinēt šo tīrības mēnesi.“

“Lielā komandā šodien talkojām Mežaparkā, Saules dārzā un Lielajā talkā iesaistījāmies ne tikai tāpēc, ka tas ir izaudzis par ļoti skaistu projektu, bet arī tāpēc, ka mums, kā elektronisko cigarešu ražotājam, ir ļoti svarīgi izglītot patērētājus par to, kā rīkoties ar atkritumiem, kas rodas, smēķējot e-cigaretes,” stāsta SIA “Pro Vape” valdes loceklis Edžus Picka.

Par Lielo Talku: Lielā Talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai organizē sakopšanas un labiekārtošanas talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019. gada augustā patronāžu pārņēma Valsts prezidents Egils Levits.

Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2023 #ZalaLatviaZalaPasaule #parzaluLatviju

Uz tikšanos Pasaules Talkā, šā gada 16.septembrī! 

Zaļa Latvija = Zaļa Pasaule!

Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.