Viļānos uzsākta “Laimes koki” parka izveide

28.09.2022 Jaunumi

20. septembrī, Rēzeknes novada pašvaldības Viļānu apvienības pārvalde, piedalījās organizācijas “Lielā talka” akcijā “Laimes koki”. Iepriekš izvēlētajā parka teritorijā tika iestādīti pirmie koku stādi. Viļānu pilsētā tiks veidots “Laimes koki” parks, kur ikviens novada iedzīvotājs varēs iestādīt savu stādu, tādējādi atstājot to mantojumā nākošajām paaudzēm.  

Neskatoties uz lietainajiem laikapstākļiem, pasākumā piedalījās Viļānu vidusskolas skolēnu pašpārvaldes pārstāvji, pilsētas iedzīvotāji un  Viļānu apvienības pārvaldes darbinieki, lai kopīgi iestādītu pirmos trīs koku stādus, kurus piegādāja akcijas organizatori.

Turpmāko gadu laikā, teritorija tiks labiekārtota un papildināta ar jauniem, iedzīvotāju un pilsētas viesu sarūpētiem stādiem, tādējādi turpinot Viļānu apvienības pārvaldes uzsākto iniciatīvu parka izveidei, kurā rast atpūtu kā iedzīvotājiem, tā Viļānu apvienības un Rēzeknes novada viesiem.

Viļānu apvienības pārvalde vadītājs Ivars Ikaunieks uzsvēra: “Zīmīgi, ka topošā “Laimes koki” parka teritorija atrodas blakus Lakstīgalu salai, kura ir iemīļota vieta Viļānu pilsētas un apkārtnes iedzīvotājiem, tā arī viesiem. Šai pus pilsētas norisinās visas pilsētas un apkārtnes notikumi. Sākot ar Lakstīgalu “pogošanu”, turpinot ar tradicionālo “Viļānu tirgu” un, beidzot ar vasarsvētku noslēgumu pasākumu Lakstīgalu salas estrādē. Mēs visi esam pelnījuši vietu, kurā gūt jaunus spēkus nākošajai dienai. Tādēļ šī vieta tiks iekopta un uzturēta mūsu visu spēkiem.”

Paldies organizācijas “Lielā talka” un  akcijas “Laimes koki” organizatoriem, Rēzeknes novada un Viļānu apvienības jauniešiem un iedzīvotājiem par rasto iespēju iezīmēt Viļānu pilsētu “Laimes koki”  kartē. Aicinām Jūs visus apmeklēt jaunizveidoto parka teritoriju.

Vēršam uzmanību, ka pirms stādu stādīšanas parkā tas ir jāsaskaņo ar Viļānu apvienības pārvaldes akcijas koordinatoru Gunti Kalniņu: e-pasts:  guntis.kalnins@vilani.lv.

Sagatavoja: Viļānu apvienības pārvaldes projektu vadītājs Guntis Kalniņš

Foto: Ilze Sondore