“Getliņi EKO” arī šogad atbalsta Lielo Talku

23.04.2021 Jaunumi

Arī šogad SIA “Getiņi EKO”, ilggadējs talkas atbalstītājs, kuru lielākais akcionārs ir Rīgas dome, pieņēmusi lēmumu atbalstīt kustību Lielā Talka un nodrošināt 22 Pierīgas pašvaldībām iespēju nodot Lielās Talkas atkritumus par samazinātu cenu. Šāda veida atbalsts pašvaldībām ir ļoti svarīgs, jo tas ir ne tikai motivējošs faktors, lai piedalītos, bet arī iespēja veicināt iedzīvotāju iesaisti Lielās Talkas aktivitātēs.

 

Talkotājiem, savukārt, jāatceras, ka talkas atkritumi jāvāc tiem paredzētajos baltajos maisos un  pašvaldības nodrošinās tieši talkas laikā savākto atkritumu centralizētu savākšanu.  Pašvaldībām jau ir nogādāti Lielās Talkas maisi, tāpēc tie, kuri ir pieteikuši oficiālās, ar pašvaldību saskaņotās talkas, var maisus saņemt individuāli sazinoties ar talkas koordinatoriem katrā novadā. Koordinatoru kontaktus iespējams atrast šeit: https://talkas.lv/kontakti/. Solo talkotāji, savukārt, maisus varēs saņemt arī Maxima veikalos, veicot simbolisku pirkumu.

 

Lai noskaidrotu informāciju par vietām, kur jāatstāj talkas atkritumu maisi, lai apsaimniekotājs tos varētu savākt, visi talkotāji aicināti vērsties pie Lielās Talkas reģionālajiem koordinatoriem vai apskatīt Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv sadaļā “Kartes”: “Lielās Talkas’21 karte”.

 

Vita Jaunzeme, kustības Lielā Talka vadītāja, stāsta: “Arī šogad, sarežģītajos pandēmijas izraisītajos apstākļos, ir novērojams intereses pieaugums par Talkas aktivitātēm.  Īpaši priecē, ka par to, lai kopīgiem spēkiem sakopt mūsu valsti, domā ne tikai paši iedzīvotāji, bet arī tādi lieli uzņēmumi un atkritumu apsaimniekošanas nozares eksperti, kā SIA “Getliņi EKO”. Šī ir jau ilggadēja sadarbība, kas kļuvusi par labu tradīciju un ir svarīgs rādītājs tam, ka Lielā Talka iet pareizu ceļu, saliedējot kopīga mērķa vārdā arvien vairāk partneru un vienlaicīgi sniedzot atbalstu pašvaldībām”.

 

“Iedzīvotāju iesaiste un izglītošana par sakoptas vides nozīmīgumu ir atkritumu nozares viens no galvenajiem uzdevumiem. Ikdienā mēs katrs varam rīkoties atbildīgi, lai tiešā veidā iesaistītos tīras vides nodrošināšanā, veicinot tās ilgtspēju. Sniedzot atbalstu pašvaldībām Lielās Talkas ietvaros, mēs apliecinām savu vēlmi līdzdarboties,” uzsver SIA “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

 

Kvalitatīva un pieejama atkritumu apsaimniekošanas sistēma, kā arī iedzīvotāju proaktīva un atbildīga rīcība ir svarīgākie priekšnosacījumi, lai Latviju virzītu iepretim tīrākās un “zaļākās” valsts statusam pasaulē un veicinātu bezatkritumu kultūras ieviešanu sabiedrībā. Rīga, kā Latvijas galvaspilsēta ar vislielāko iedzīvotāju skaitu, kā arī blīvi apdzīvotais Pierīgas reģions, ik gadu veido ļoti daudz atkritumu, tāpēc īpaši būtiski, lai Lielā Talka turpinātu savu stratēģisko kustību, nodrošinot koordinētu iedzīvotāju informēšanu, Lielās Talkas atkritumu savākšanu, un ātru talkotāju savākto atkritumu nogādāšanu sadzīves atkritumu poligonā.

 

Par Lielo talku: Lielā talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019. gada augustā patronāžu pārņēma jaunais Valsts prezidents Egils Levits. Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv, vai arī dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielaTalka2021 #Espiederunakotnei #sakopsavusetu

 

 

 

Papildu informācijai:

Nikola Matjušenko

Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante

mob.26431149

e-pasts: nikola.matjusenko@onecom-latvia.com