Talkot aicina

Rīgas Bīvostas pārvalde Arčers Latvijas Valsts Meži

 

Atzīmē piesārņoto vietu

 

 • LNT Brokastis: Izved atkritumus kopā ar "Clean R" darbiniekiem

  13.03.2017 | Nav komentāru


 • Sākas Lielās Talkas 2017 plānošana Latvijā un Eiropā

  22.02.2017 | Nav komentāru

  No šodienas ikviens Latvijas iedzīvotājs var sākt pieteikt pamanītās piesārņotās vietas mājaslapā www.talkas.lv, kuras būtu nepieciešams sakopt šī gada Lielās Talkas laikā 22.aprīlī. Savukārt Latvijas diasporas organizācijas Eiropā no šodienas Eiropas Latviešu apvienībā (ELA) var pieteikt talkas savās mītnes zemēs.

  Tie, kas pamanījuši vietas, kur ir nepieciešama sakopšana, tiek aicināti atzīmēt šo vietu un pievienot tās aprakstu mājaslapā www.talkas.lv sadaļā “Kartes – Piesārņoto vietu karte”. Šie punkti kalpos kā norādes par vietām, kur akūti nepieciešams organizēt talkas, kuras varēs sākt pieteikt pēc mēneša.

  Latvija jau šobrīd ir viena no aktīvākajām talkotājām pasaulē, tādējādi rādot priekšzīmi daudzām citām pasaules valstī, kurās apkārtnes kopīga sakopšana vēl ir jauna ideja. Šogad pirmo gadu latvieši organizēti talkos arī citviet Eiropā – šodien dots starts konkrētu talku vietu pieteikšanai. Vairāk informācijas: www.ela.lv.


 • Lielā Talka izaicinās pārējās valstis sacensties par zaļākās valsts titulu

  26.01.2017 | Nav komentāru

  Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme šonedēļ piedalīsies visas pasaules talku organizatoru konferencē “Clean World Conference”, kas šogad norisināsies Tallinā. Konferences laikā Latvija plāno mest izaicinājumu pārējām valstīm, aktīvi piedalīties sacensībā par zaļākās valsts titulu.

  “2018. gads ieies pasaules vēsturē ar lielāko visas planētas kopīgo talku, kāda līdz šim ir tikusi plānota un organizēta. Tieši  8. septembrī, īsu brīdi pirms nozīmīgākajiem Latvijas valsts svētkiem, cilvēki visā pasaulē demonstrēs savu gribu glābt planētu no sadzīves atkritumiem un to padarīt zaļāku un skaistāku. Latvija ir nospraudusi mērķi – būt viszaļākajai. Kad tas notiks, nav tik būtiski – dažreiz ceļš uz mērķi ir daudz svarīgāks par šī mērķa sasniegšanu. Visai planētai ir jāatveseļojas, un Latvija var būt par paraugu tam, kā to paveikt. Galu galā – mēs dzīvojam vienotā ekosistēmā un nepietiks ar to, ka viena valsts būs zaļa un tīra, bet tajā pašā laikā blakus valstīs valdīs atkritumi un piesārņojums,” pirms došanās uz konferenci, norāda Vita Jaunzeme.

   


 • Priecīgus svētkus!

  21.12.2016 | Nav komentāru


 • “Lielā Talka”: zaļai domāšanai jābūt mūsu valsts iekšējai un starptautiskai prioritātei

  07.12.2016 | Nav komentāru

  Pagājušās nedēļas beigās Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar Lielās Talkas vadītāju Vitu Jaunzemi, projekta atbalstītājiem, organizatoriem un reģionālajiem koordinatoriem. Viņš pateicās Lielās Talkas organizatoriem, kā arī atbalstītājiem gan valsts, gan privātajā sektorā, kuru aktīvā iesaiste ir apliecinājums projekta nozīmībai. “"Lielā talka" ir nozīmīga sabiedriskā iniciatīva, kas veicina ne tikai apkārtējās vides sakopšanu, bet arī sabiedrības saliedēšanos. Šajā akcijā mūs visus saista viena ideja - tīrāka, sakoptāka un zaļāka Latvija," sacīja Lielās Talkas patrons, Valsts prezidents Raimonds Vējonis.


  “Visticamāk pēc Jeilas universitātes pētījuma mēs līdz valsts simtgadei nebūsim zaļākā valsts pasaulē, taču tas nozīmē, ka mums katram jāpieliek divkāršas pūles, lai pasaule uzzinātu, ka mēs gribam būt zaļākā valsts pasaulē un uz to apņēmīgi ejam. Mēs aicinām ikvienu Latvijā dzīvojoši un arī diasporu latviešus gan individuāli, gan kolektīvi nest pasaulē šo ideju un zaļo domāšanu kā Latvijas tēla sastāvdaļu. Ja mēs stāstīsim un rādīsim starptautiskajai sabiedrībai par mūsu sasniegumiem vides kopšanas un labiekārtošanas jomā, esmu pārliecināta – kā pirmās brīvvalsts laikā Latvija bija slavena ar sviestu un bekonu, tad turpmāk vides ekoloģijas sasniegumi var būt mūsu valsts “zaļais zelts”, ar ko tiksim atpazīti visā pasaulē. To izdarīt domāju palīdzēs gan mūsu vietējo atbalstītāju iniciatīvas, gan stratēģiska valsts darbība, veidojot savu ārējo tēlu,” uzsvēra “Lielās Talkas” vadītāja Vita Jaunzeme.

   

   

  Privātā sektora atbalsts “Lielajai Talkai” apliecina projekta nozīmi


  2017. gada Lielās Talkas ģenerālpartneris būs būvniecības kompānija SIA “Arčers”, kas pārņems talkas atbalstītāja stafeti no partnera – ceļu būves firmas SIA “Binders”. “Arčers” nolēma atbalstīt projektu uzņēmuma dibināšanas 25. gadskārtā, paužot cieņu valstij, kas devusi iespēju attīstīt uzņēmējdarbību. Būvkompānijas vadība ar savu iniciatīvu vēlas aicināt ikvienu ceturtdaļgadsimtu sasniegušu nacionālā kapitāla uzņēmumu ar darbiem atbalstīt ideju padarīt Latviju arvien sakoptāku un videi draudzīgāku. Kā tikšanās laikā norādīja šī gada ģenerālpartnera SIA "Binders" līdzīpašnieks Normunds Luste, arī ceļu būves uzņēmumi savā profesionālajā darbībā strādā atbildīgi pret apkārtējo vidi. Aizvadīto gadu laikā kompānija veikusi ievērojamas investīcijas videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanā un  attīstīšanā, pērn  iesaistījusies  Lielās Talkas kustībā. “Ar pārliecību varu teikt, ka "Binders"  ir viens no tiem Latvijas ceļu būves uzņēmumiem, kas ne tikai vārdos, bet arī darbos cenšas apliecināt zaļās domāšanas priekšrocības ,” norādīja Normunds Luste.

   

  Uz tikšanos ar valsts prezidentu bija ieradušies arī citi Lielās Talkas atbalstītāji – ilggadējo ģenerālpartneru Latvijas Valsts mežu un Rīgas Brīvostas pārstāvji Tomass Kotovičs un Viesturs Silenieks, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Latvijas atkritumu saimniecības uzņēmumu apvienības izpilddirektors Armands Nikolajevs, Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis, Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas direktors Jānis Rudzītis, Latvijas Dzelzceļa viceprezidents Aivars Strakšas, Latvijas Institūta vadītāja Aiva Rozenberga un Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto.


LATVIJAI BŪT ZAĻAI!

Talkot aicina

LIELO TALKU ORGANIZĒ

MEKLĒ LAPĀ

SEKO JAUNUMIEM

SEKO MUMS SOCIĀLAJOS TĪKLOS

Twitter Facebook Draugiem Instagram